Palletizer

Robotinė paletavimo sistema


Robotinė paletavimo sistema tai prekių sudėjimas ant transportavimo palečių. Tai yra vienas iš pagrindinių gamybinio proceso etapų ir pasižymi padidintu darbo intensyvumu. Rankų darbo naudojimas prekių sudėjimui ant palečių reikalauja reikšmingų laiko ir piniginių sąnaudų. Šiuolaikinės automatizuotos gamybos linijos nepasižymi lankstumu ir reikalauja laiko pakeitimams pasikeitus prekių tipui. Optimalus variantas yra skirtingose gamybos sferose palečių formavimui naudoti kolaboratyvius robotus. Jie turi nedidelius gabaritus ir gali dirbti greitai, gali pakelti didelius svorius, juos lengva nustatyti ir aptarnauti.

Pakavimas yra viena iš populiariausių kolaboratyvių robotų pritaikymo sričių, jie šioje srityje greitai atsiperka ir padidina operatoriaus produktyvumą. Įgudęs operatorius padidina savo vertę padedamas kolaboratyvaus roboto atliekant pasikartojančius darbus. Kolaboratyvus robotas gali padėti pakuojant prekes, gali padėti vykdant paletavimo darbus ir depaletavimo darbus, rūšiuoti ir atrinkti užsakymus

Kaip ir žmogus galėdamas matyti, taip ir robotas turėdamas skaitmeninę regą gali būti gerokai didesnis pagalbininkas. Vaizdo matymo sistemos gali padėti vykdyti kokybės kontrolę, identifikuoti naujų prekių kodus ir nuo to priklausančius pasikeitimus vykdant paletavimą.

Vienas pagrindinių robotinės paletavimo sistemos komponentų yra griebtuvas skirtas paimti prekę reikalingą perkrauti ant paletės, sistemoje taip pat yra naudojamas konvejeris nuo kurio kolaboratyvus robotas paima prekę ir perkelia ją ant paletės. Tam, kad operatoriui būtų patogiau naudotis kolaboratyviu robotu yra įdiegiama HMI panelė, kurioje operatorius įveda reikalingus roboto parametrus operacijoms atlikti. Mūsų specialistai taip pat darbui paruoš reikalingą programinę įrangą. Įrengiami paletės laikikliai su jutikliais. Išorinė roboto valdymo spinta, bei roboto pagrindas ant kurio yra pastatomas robotas. Montavimas atliekamas pas pirkėją vietoje, atliekami mokymai operatoriams.