Pick and Place

Automatinis produktų dėliojimas (Pick and place)

Technologinis smulkių produktų pakavimo procesas prasideda nuo produkto perkėlimo iš gamybinės linijos. Kaip taisyklė, produkcijos keliavimo greitis toks didelis, jog paprastai yra reikalingi keli darbuotojai, kad spėtų perkelti visą produkciją tam tikru greičiu. Negana to, įprastai produkciją reikia ne tik perkelti, tačiau ir tam tikru būdų sudėti į pakuotę ar technologinę tarą. Šiai operacijai organizuoti ir atlikti yra skiriamos nemažos lėšos ir sudaro nemažą dalį galutinio produkto savikainos. Gamintojas patenka į užburtą ratą: plėsdamas gamybą- proporciškai kyla ir anksčiau minėtos išlaidos. Ekonominis efektas nuo didėjančio kiekio produkcijos tirpsta akyse. Darbas dviem ar net trimis pamainomis situacijos negelbėja: darbuotojų reikalingų atlikti elementarią procedūrą reikia dar daugiau.

Ar yra alternatyvus sprendimas ? Žinoma, jog yra! Alternatyvus sprendimas yra paremtas šiuolaikinėmis automatizacijos priemonėmis.

Patikimo roboto-dėliotojo naudojimas leidžia sumažinti išlaidas vykdomoms operacijoms nuėmimo/perkėlimo/dėliojimo smulkių produktų net kelis kartus. Jeigu gamyba vyksta dviem pamainom, robotas atsiperka mažiau nei per metus. Roboto darbo režimas visiškai atitinka technologinio proceso užduotis: robotas gali nepertraukiamai dirbti trimis pamainomis, nežinodamas, kad egzistuoja savaitgaliai ar švenčių dienos. Robotas dėliotojas turi tripodo struktūrą, įrengiamas ant atramų virš transporterio ir turi veikiantį čiuptuvą, specialiai pritaikytą kiekvienai individualiai produkcijai. Čiuptuvą lengva keisti priklausomai nuo jo vykdomos užduoties. Jis gali būti įrengtas mechaninių, pneumatinių ar elektromagnetinių jėgų pagalba.

EEC Engineering siūlo pavyzdį realaus panaudojimo "pick-and-place" robotą kuris gali dėlioti tokią maistinę produkciją kaip bulvių traškučius ar batonėlius. Roboto pagalba gali būti vykdomas pagamintos produkcijos skaičiavimas, t.y kiek produkcijos vienetų buvo perkelta roboto pagalba, taip pat tai galima būti vykdoma ne skaičiuojant vienetus, o panaudojant automatinio svėrimo metodą. Robotas-dėliotojas veikia labai greitai, per sekundę jis gali paimti ir padėti 3 produkcijos vienetus per vieną sekundę. Esant didesnei gamybiniam pajėgumui galima paraleliai statyti keletą robotų.

Nėra svarbi produkcijos padėtis šiuo atvejų konkretaus bulvių traškučio ant transporterio juostos: traškučiai gali būti išmėtyti ant transporterio juostos apytiksliai ±60 laipsnių kampu. Objekto atpažinimas ant judančios transportinės juostos vykdomas techninio matymo sistemos pagalba, kuri taip pat įeina į roboto—technikos kompleksą. Į šią sistemą taip galima būti pridėta funkcija kuri padeda kontroliuoti produkto vientisumą. Pavyzdžiui jeigu stačiakampio formos bulvių traškutis yra sulūžęs ar turi nuskilusį kampą, robotas gali jį perkelti į kokybės neatitikusių bulvių traškučių vietą, arba gali jo išviso nepaimti, priklausomai nuo užduoties.

Tokiu būdu roboto-techninis kompleksas sugeba paimti ir padėti produkciją į pakuotę, taip pat robotas atlieka kokybės kontrolieriaus funkciją, kuris pagal išorinius produkcijos kriterijus sugeba išbrokuoti neatitinkančią produkciją. Į roboto-techninį kompleksą įeina valdymo spinta, kurios pagrindą sudaro pramoninis kontroleris OMRON. Valdymo spintoje taip pat yra ir operatoriaus panelė kuri skirta atvaizduoti informacijai apie proceso eigą, taip pat komandų įvedimui ir pagrindinių roboto-techninio komplekso parametrų įvedimui (pavyzdžiui, laikotarpį kurį robotas išlaiko bulvių traškutį, judėjimo greitį į padėjimo poziciją ir atgal ir kt.) Roboto-techninio komplekso valdymo spinta turi tinklinę sąsają ir signalinę liniją, kuri leidžia organizuoti informacijos apsikeitimą su išoriniais įrenginiais naudojantis standartiniais protokolais ir numatytomis procedūromis. Valdymo spinta gali būti jungiama su transporterio valdymo sistema, gamybinio ploto saugumo sistema ar apšvietimo sistema.

Šis robotas gali dirbti poroje kartu su kitu robotu, kuris atlieka kitas gamybines funkcijas tokias kaip prieskonių pylimas ant traškučių, servetėlių tiekimas, perkėlimas ir kt. EEC Engineering garantuoja nepertraukiamą roboto darbą trijų pamainų režime su 24 mėnesių garantiniu terminu ir nemokamu techniniu palaikymu viso eksploatacijos periodo metu.